Preskoči na glavni sadržaj

Tropicana keks torta

45 minuta
134

Zašto tropicana? Ne znam, u jednom trenutku me je podsjetila na ljeto, a možda i zbog izvrsne kombinacije kokosa, banane, čokolade i ruma? Zamišljate ukus? E, nemojte ga zamišljati, jer je veoma jednostavna tortica, za tili čas gotova, pa je napravite!

Zašto tropicana? Ne znam, u jednom trenutku me je podsjetila na ljeto, a možda i zbog izvrsne kombinacije kokosa, banane, čokolade i ruma? Zamišljate ukus? E, nemojte ga zamišljati, jer je veoma jednostavna tortica, za tili čas gotova, pa je napravite!

Sastojci

Kore-keks
Fil 2
2 kesice šlag krem od vanile
Za potapanje keksa
200 ml mlijeka
2 čepa ruma
Dekoracija
2 kašike ulja

Priprema

1.

Pripremiti puding kao po uputstvu sa kesice. Kada se ohladi u njega dodati maslac, sjediniti mikserom, pa onda dodavati malo po malo kokosovog brašna, ovaj put miješati ručno.

2.

Odrediti tacnu na koju ćete slagati keks, pa umakati jedan po jedan u mlijeko i rum. Složiti jedan red keksa, pa premazati filom, pa sve tako dok se materijal ne utroši (ja sam imala 3 reda keksa i 3 puta premazala filom: keks-fil-keks-fil-keks-fil).

3.

Onda mi je “sinula” ideja (jer svi volimo krem bananice), izmutila sam ugusto 2 šlag krema od vanile i u njih dodala dvije, ručno pasirane, banane. Kratko izmiksati.

4.

Onda sam preko torte ponovo poređala namočen keks, pa preko njega fil od banene i još jedan red keksa, pa opet fil od banane.

5.

Preko torte ukrasiti sa otopljenom čokoladom.

Posluživanje

Ova je torta nastala veoma slučajno… Imala sam keks i sve ostalo, pa sam je “smuljavila” – tako ja kažem kad u hodu izmišljma torte ili kolače.
Meni je oniža, jer sam imala veliku tacnu, vi je možete praviti u manjoj – pa će, logičo, biti i visočija. Jako je ukusna i sočna, vjerujte mi! Naravno, možete kombinovati redosljed filova (meni je ovako bilo najlakše, tj. tek sam na kraju dodata fil sa bananama).

20

Hvala Robinzonka na isprobavanju... Ovo je jedan pravi bounty-banana ukus! To uglavnom svi vole, a jednostavna za napraviti.

Probala sam! Odlično je!

lepa, lepa….bravo…

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)