Preskoči na glavni sadržaj

Torta od sira i kupina

60 minuta
16

Jednostavna, a tako lagana i ukusna voćna torta... :)

Jednostavna, a tako lagana i ukusna voćna torta... :)

Sastojci

Za biskvitne kore:
5 žlica šećera
1 dcl ulja
Za kremu:
1 žlica šećera
20 dag kupina
0,6 kg svježeg sira
0,5 l slatkog vrhnja za šlag 5+ Dolcela
Za močenje biskvitnih kora:
2 dcl mlijeka
1 Limun šećer Dolcela

Priprema

1.

Od navedenih sastojaka pripremiti biskvit.

Žumanjke odvojiti od bjelanjaka. Bjelanjke istući u čvrst snijeg.

Žumanjke dobro izmiksati sa 5 žlica šećera,nakon toga dodati 6 žlica brašna,prašak za pecivo,vanilin šećer, limun šećer te ulje. Sve dobro izmiksati, a na kraju rukom umiješati bjelanjke.

Smjesu izliti u kalup koji prethodno treba namastiti margarinom/maslacom te pobrašniti (korišten onaj promjera 26cm).

Image
2.

Biskvit peći oko 20 min na 180°C.

Nakon pečenja,ostaviti ga da se dobro ohladi te prerezati na dvije kore.

Image
3.

Izmiksati 500ml vrhnja za šlag.

U posebnoj zdjeli izmiksati 0,6kg svježeg sira sa vanilin šećerom, limun šećerom i žlicom šećera. Ove dvije smjese sjediniti u jednu.

Image
4.

Pripremiti jedan paketić želatine po uputama na pakiranju te ju vruću dodati u prethodnu smjesu.

5.

Same kupine zagrijati u loncu do vrenja da puste sok. (Komadiće ćemo staviti u kremu,a sok će poslužiti za preljev).

Image
6.

Dobivenu kremu podijeliti na dva dijela. Jedan dio ostaviti bijelim, a u drugi dio umiješati komadiće kupina.

Image
7.

Biskvitne kore natopiti mješavinom mlijeka i limun šećera. Slagati redom:

1)biskvitnu koru

2)ljubičasti dio kreme

3)biskvitnu koru pa

4)bijeli dio kreme.  

Image
8.

Sok dobiven od kupina razrijediti vodom, te sa dobivenom tekućinom pripremiti 2 preljeva za tortu po uputi na paketićima. Preljev preliti po bijeloj kremi.  

Image

Posluživanje

Tortu dobro ohladiti prije posluživanja.

Dobar tek!

3

predivna torta...volim kupine.?

Meni osobno je stvarno izvrsna,ali svakako probajte i javite dojmove.  Za sva pitanja stojim na raspolaganju. LP.👋

izgleda super. nadam se da je i tako ukusna. javim kad probam

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)