Preskoči na glavni sadržaj

Gluten free-Sugar free Cheesecake

57

Kolac od sira bez glutena i secera! 

Predstavljam vam moj fenomenalni Cheesecake bez brasna, keksa i secera!  
Ovakav kolac je dobar izbor za dijabeticare, a i oni koji nemaju problema sa dijabetesom odusevljeni su ovim cheesecake-om! Probajte, svidjet ce vam se! 

Kolac od sira bez glutena i secera! 

Predstavljam vam moj fenomenalni Cheesecake bez brasna, keksa i secera!  
Ovakav kolac je dobar izbor za dijabeticare, a i oni koji nemaju problema sa dijabetesom odusevljeni su ovim cheesecake-om! Probajte, svidjet ce vam se! 

Sastojci

Za koru
1 solja sjeckanih praha
2 kasike agave nektara
Za kremu
2 (8oz) krem sira (nonfat)
1 solja pavlake
ekstrakt vanilije ili sjemenke jednog stapica
agave nektar (prema ukusu)
jagode, borovnice, maline, ...

Priprema

1.

Pomijesati mljevene bademe i sjeckane orahe (ja sam koristila pecan), dodati im puter i agave nektar (ili zasladjivac prema svom ukusu).

2.

Rasporediti smjesu na dno kalupa promjera 8-9 in, te ostaviti sa strane.

3.

U drugoj zdjeli pomijesati krem sir i pavlaku, te dodavati jedno po jedno jaje. Dodati ekstrakt vanilije ili sjeme jednog stapica vanilije.

Zasladiti agave nektarom prema svom ukusu, meni je bilo dovoljno 3 kasike agave nektara.

4.

Smjesu istresti preko kore i peci u zagrijanoj rerni na 300F 30- 40 minuta.

Ostaviti preko noci u frizideru!

Posluživanje

Napraviti pire od jagoda (malina, borovnica) i ukrasiti cheesecake!
Mmmm... <3

1

jako lijepo izgleda hvala puno za receptic posto sam ja dijabeticar jako si me razveselila sa ovim receptom bez secera 👍

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)