Preskoči na glavni sadržaj

Voćna poslastica sa grizom

30 minuta
64

U subotu smo bili na farmerskoj pijaci i kupili smo puno sezonskog voća i nađoh lepe divlje borovnice e one su me oduševile.

Griz volimo i najzad je došao red da ga isprobam i sa slatkom pavlakom po savetu Anna80

Hvala ti na ovoj ideji, jako nam se dopao sa voćem.

U subotu smo bili na farmerskoj pijaci i kupili smo puno sezonskog voća i nađoh lepe divlje borovnice e one su me oduševile.

Griz volimo i najzad je došao red da ga isprobam i sa slatkom pavlakom po savetu Anna80

Hvala ti na ovoj ideji, jako nam se dopao sa voćem.

Sastojci

za
500 ml mleka
od 50 do 60 g pšeničnog griza
1 kašika šećera
1 kesica vanilinog šećera
za kompot
1 velika ili 2 manje breskve
oko 200 ml soka od bresaka ili vode
1 kašičica vanilla paste ili 1 mahuna vanile
sok od 1 manjeg limuna

Priprema

1.

Staviti mleko zajedno sa vanilinim šećerom da provri i kad provri sipati u tankom mlazu griz, mešajući sa žicom da se ne stvore grudvice.

Kuvati na tihoj vatri, mešajući  da se ne zalepi za dno šerpe.

Kad je griz kuvan, skloniti sa ringle i ostaviti da se ohladi.

Slatku pavlaku umutiti i ostaviti u frižider dok se griz hladi. Povremeno ga promešajte da se ne stvori kožica odozgore.

U ohlađen griz umešati umućenu pavlaku i umutiti sve zajedno.

Napisala sam da se stavi od 50 do 60 g griza jer neko voli da je ređe a neko da je gušće pa izbor je vaš. Mi volimo da je gušće.

2.

Breskve oprati i iseći na 4 dela ( kod mene je bila jedna velika breskva i bila je dovoljna za nas dvoje, vi, ako volite više, stavite više bresaka ) i staviti u šerpicu kožica da je dole.

Sipati sok ili vodu samo da jedva prekriju breskve, dodati vanilla paste, javorov sirup i sok od limuna i kuvati samo da breskve blago omekšaju, oko 5 minuta.

Izvaditi ih rešetkastom kašikom i staviti na tanjir a tečnost ostaviti da se ukuva da bude gustine sirupa.

Skinuti kožicu sa bresaka i iseći svaki deo još na pola ili na trećinu i iseći ih na manje kockice.

3.

U dve veće čaše na dno staviti malo od voća ( podeliti da imate za po dva reda voća u svakoj čaši ) sipati po 1 kašiku sirupa i preko sipati četvrtinu griza sa pavlakom, ponoviti sa voćem i sirupom i završiti sa grizom i pavlakom,ako vam je ostalo malo sirupa preliti odozgore...

Ostaviti u frižider da se dobro ohladi i poslužiti tako što ćete ukrasiti sa slatkom pavlakom ili voćem po vašem izboru.

4.

Prijatno!!!!

Image

17

Super slika zanimljivog deserta

Vrlo dobro, baš ću ga isprobati!

Tu smo da ih podelimo...🤗

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)