Preskoči na glavni sadržaj

Šnelnokle moje mame

17

Kad se sjetim slastica iz djetinjstva, prvo mi na pamet padaju palačinke i šnelnokle.Mama je uvijek stavljala čokoladu u šnelice jer se tako manje osjeti miris jaja.

Jednostavan desert za one koji pamte taj okus...

Kad se sjetim slastica iz djetinjstva, prvo mi na pamet padaju palačinke i šnelnokle.Mama je uvijek stavljala čokoladu u šnelice jer se tako manje osjeti miris jaja.

Jednostavan desert za one koji pamte taj okus...

Sastojci

Priprema

1.

Priprema:

2.

Bjelanjke odvojiti od žumanjaka i uz dodatak malo soli istući u čvrsti snijeg.

Mlijeko,šećer i vanilin šećer zakuhati na laganoj vatri i u to žlicom dodavati bjelanjke tako da dobijemo oblik žličnjaka.Kuhati bjelanjke s obje strane (cca 1 min) i kad su gotovi izvaditi ih u zdjelu.

Čokoladu otopimo u vrućem mlijeku.Žumanjke umutimo s gustinom i ukuhamo u mlijeku.Potrebno je cijelo vrijeme miješati pjenjačom da se jaja ne zgrušaju.

Kuhati par minuta i zatim cijelu smjesu preliti preko       skuhanih žličnjaka.

Posluživanje

Poslužiti rashlađeno.

3

MOJ MLAĐI SIN IH OBOŽAVA A JA SE NE BUNIM

Divno!!! Sne nokle se prave sa kremom u koji se dodaje cokolada.🙂

mmmm....prekrasno,šnelnokle,rezanci s orasima i makom....... baka je uvijek spremala kad joj dođemo  na selo.. 🙂

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)