Preskoči na glavni sadržaj

Sladoled od banana i lješnjaka

15 minuta
109

Ostalo mi slatkoga vrhnja i banana ovaj vikend pa sam smućkala sladoled na brzinu ...jer ga djeca obožavaju....A ovaj je mama "sama skuhala" pa je posebno fin....ha,ha!!

Ostalo mi slatkoga vrhnja i banana ovaj vikend pa sam smućkala sladoled na brzinu ...jer ga djeca obožavaju....A ovaj je mama "sama skuhala" pa je posebno fin....ha,ha!!

Sastojci

za
5 v.ž šećera
100 ml mlijeka
5-8 dag nasjeckane čokolade

Priprema

1.

Banane narežite na komade i stavite u blender.Dodajte limunov sok,obje vrste šećera,vrhnje i mlijeko.

Image
2.

Miksajte dok ne dobijete glatku smjesu.Ulijte u pliću posudu i ostavite u hladnjaku dok se ne stvrdne,ali ne sasvim.

Image
3.

Potom dobro promiješajte(može i mikserom)pa umiješajte sjeckane lješnjake i čokoladu.

Image
4.

Do posluživanja držite u zamrzivaču.Malo ga odmrznite pa žlicom za sladoled vadite kuglice i poslužite po želji-u kornetu,ili zdjelici s komadićima banane,šlaga....

Image

12

Hvala...😁👋

oduševljena😍😋👋

baš izgleda slasno😋

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)