Preskoči na glavni sadržaj

"Sezam-karamel keksici!"

65

"Opet jedan recep koji mi je pobjegao prelaskom na novu coolku..a on mi je posebno drag zbog sezama kojeg punoooo volim,i trpam gdje stignem :) !"

"Opet jedan recep koji mi je pobjegao prelaskom na novu coolku..a on mi je posebno drag zbog sezama kojeg punoooo volim,i trpam gdje stignem :) !"

Sastojci

200gr sezama
200gr secera
1 vel.kas. vode
1 mala kas. meda
1 mala kas. karamel sosa (nije pod moranje)

Priprema

1.

U serpicu uspite secer i vodu.kada se secer istopio i lagano porumenio,dodajte sezam,med i karamel sos.Sve izmjesajte.masu istresite na lim sa pak-papirom,prekrijte masu sa drugim pak-papirom.Rastanjite oklagijom koliko mozete(ovo morate brzo raditi,jer ce se masa brzo stegnuti).Odlijepite gornji pak-papir,rezite nabrzinu keksice  u obliku po zelji.kad se ohlade,grickajte sa zadovoljstvom.

Posluživanje

Ovi keksici,ili sezam-plocice ce vecinu vas vratiti u djetinjstvo...stvarno su THE BEST!

12

Likee !!!!

probam pa ti javim,hvala tebi

draga emina,bas si me obradovala..zahvaljujem ti se puno sto si ih pravila.kada bi mene pitala,ja nebih stavljala lim.sok.ali,naravno ukusi su razliciti,ti prpbaj i tako ako zelis.inace su te plocice slade,a kupovne tek jos vise.naravno,i tu ostaje da svako sebi oduzme ili doda secera,ako mu nepase 😉 ..saljem ti veliki pozz i ugodan dan!

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)