Preskoči na glavni sadržaj

Oblande sa grilijašom i džemom od kajsija

45 minuta
109

Nisam veliki ljubitelj kolača, ali me je ovaj kolač oduševio. Recept je moje prijateljice Katarine, i ja ga delim sa vama.

Nisam veliki ljubitelj kolača, ali me je ovaj kolač oduševio. Recept je moje prijateljice Katarine, i ja ga delim sa vama.

Sastojci

za
Sastojci za grilijaš
250 g šećera
100 do 150 g krupnije sečenih oraha
Sastojci za fil
250 g šećera ( ili po vašem ukusu )
250 g putera
1 kašika prah šećera
i još
3 kore od oblande
džem od kajsija

Priprema

1.

U šerpici otopiti šećer i pustiti da se malo karamelizuje/požuti, ali ne da vam izgori, dodati sečene orahe i mešati da se svi orasi obaviju sa otopljenim šećerom. Vruću smesu isipati na pleh koji ste postavili papirom za pečenje ili premazali sa ulje,poravnjajte i ostavite da se ohladi ( moja prijateljica sipa u šerpu sa hladnom vodom i odmah se stvrdne, osušiti papirom ).Ohlađen grilijaš polomiti sa oklagijom,ali da vam ne budu previše sitni parčići i ostaviti na stranu.

2.

Umuti žumanca sa šećerom i kuvati ih na pari,stalno mešajući sa žicom za mućenje,i kad su se žumanca ukuvala i postala gusta ostaviti ih da se ohlade.

3.

Puter umutiti sa kašikom šećera u prahu, dodati ohlađeni fil od skuvanih žumanaca i grilijaš i sve to zajedno sjediniti.

4.

Jedan list oblande staviti na radnu površinu i premazati prvo sa džemom po vašem ukusu onda sa polovinom smese od fila,staviti oblandu preko opet namazati sa džemom i namazati sa drugom polovinom fila i završiti sa oblandom.Zadnju oblandu ne premazujemo.

5.

Pokriti, staviti neki teži predmet preko oblande i ostaviti na hladnom mestu da se stegne, najbolje preko noći.

6.

Stegnute oblande iseći na šnite i poslužiti.

7.

Po želji možete nafilovati više oblandi, onda će van fil biti tanji.

8.

Prijatno!!!!

25

Zorice, also koji got recept večeras otvorim(a Vi ste autor) oduševim se! Nepćano mi savršeno odgovara sastav namirnica koje su akteri Vaših recepata.🤗PUSE VAMA I POZDRAVI GOSP. STANOJI!!!

Predivno!

Fantastično, fino i sočno ! 😋

Ovako je ispalo drugima