Preskoči na glavni sadržaj

Kućica iz priče o Ivici i Marici

81

Ovo je jedna od kućica koje sam napravila u životu. Nju sam izradila po želji slatke djevojčice Julije za njezin rođendan.

Ovo je jedna od kućica koje sam napravila u životu. Nju sam izradila po želji slatke djevojčice Julije za njezin rođendan.

Sastojci

Za biskvite dupla smjesa iz recepta
6 kom jaja
170 gr šećera
150 gr brašna
žličica zelene prehrambene boje
2 žlice kakaa za drugu smjesu
Za kremu:
5 dcl mlijeka
6 žlica Gustila
20 dkg maslaca

Priprema

1.

Žumanjke, šećer i vodu zajedno miksati dok ne postanu pjenasti. Zatim, dodati brašno, prašak za pecivo i zelenu prehrambenu boju. Na kraju u tu smjesu lagano umiješati snijeg od bjeljanjaka. Uliti u pripremljenu okruglu tepsiju i peči 20 min na 180°C.

Image
2.

Sve isto ponoviti sa drugim biskvitom, samo umjesto prehrambene boje dodati 2 žlice kakaa.

 Kad se ohladi izrezati na 3 kom u veličini željene kućice (u mom slučaju je to 20 cm 

x 12 cm) i 3 kom, svaki manji od prvog, za krov.

Image
3.

Na zelenu podlogu se smjesti prvi biskvit (temelj) i maže kremom. (Krema je klasična slastičarska – u kipuće mlijeko se ukuha brašno i gustel i kad se ohladi doda se izrađeni maslac sa šećerom). I sad se redom slaže izrezani biskviti i krema i pritom se pazi da kućica bude ravna (na vaservagu). Sve se to popravlja kremom a ako negdje prifali ugura se malo biskvita. Krov se cijeli premaže kremom.

Image
4.

Preostalom kremon se premažu zidovi i malo se špahtlom namreškaju i ide se na krov.

Crijep obično stavljam od tankih mini čokoladica ali ih ovaj put nisam našla u mom kvartu pa sam uzela kinder čokoladice i njih posložila jednu do druge. E, tu je došlo do problema sa statikom, jer su one preteške za postojeću konstrukciju. Zato mi je malo krov neravan i nisam mogla napraviti, a što sam inače radila, da je crijep malo izvan zida (da kiša ne curi po zidovima). Ostavi se rupa u crijepu za dimnjak i on se ugura u kremu. Postavi se prije ispečena stolarija.

Image
5.

A sad se ide na uređenje okoliša. Pošto mi se zelena podloga malo uprljala od raznog materijala, napravila sam šlag od slatkog vrhnja sa malo zelene prehrambene boje i špricom napravila travu i zaokružila dvorište a od čokolade popločala ulaz. Posijala šarene kamenčiće i cvijetiće od fondan mase.

Image
6.

Na kraju sam postavila ogradu, ranije ispečenu zajedno sa stolarijom od prhkog tijesta. Da bi vještica namamila djecu pred kućicom je ostavila lijepi slatki paketić!    I tu je mojoj bajki kraj. Nastavak zna svako djete.

Image

Posluživanje

Poslužuje se onima koje se voli! Nije važna prigoda!

15

Hvala vam na lijepim riječima, drage moje Coolinarike!!🤗

ma sve pet svaka cast na idejama lijepo je da svoje recepte dijelis s drugima  hvala sretno👋

slično je radima moja mama meni kad sam bila mala, al bi rezala oblik kuće od oblatnih....

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)