Preskoči na glavni sadržaj

Fini cokoladni biskvit sa kajmakom

67

Djeca su na raspustu…kisa pada, pa se ne moze vani…i sta drugo raditi, nego se muvati po kuhinji i internetu :D
Recept je sa francuskih stranica …

Djeca su na raspustu…kisa pada, pa se ne moze vani…i sta drugo raditi, nego se muvati po kuhinji i internetu :D
Recept je sa francuskih stranica …

Sastojci

Biskvit
200 g naribane cokolade
125 g brasna
150 g secera
2 dl créme fraîche (kajmaka)
1 kafena kasika sode bikarbone

Priprema

1.

Upalite rernu na 150°C.

2.

Naribajte cokoladu.

3.

Jaja umutite sa secerom.

4.

Dodajte brasno pomijesano sa sodom bikarbonom.

5.

Zatim kajmak i na kraju naribanu cokoladu.

6.

Istresti u namastit i pobrasnjen okrugli kalup i peci 35-40 min.

Posluživanje

Djeca kazu da je mmmmmmmm :))
Samo su mljackali ;)
Sto se tice cokolade, ja sam htjela da iskoristim i neke dvije otvorene cokolade…Tako da sam stavila dva reda bijele cokolade, dva trokuta cokolade Milka cappuccino i ostalo crne cokolade za kuhanje…

30

#29 i to besplatna ;))))

šta ti je reklama…mora da se proba! :)

#27 Koja super slikica !!!

Ovako je ispalo drugima