Preskoči na glavni sadržaj

Cannelloni sa sirom, šunkom, pršutom i gljivama!

60 minuta
77

Uzmete listove lazanja i smotate ih u tuljak napunjen šunkom, pršutom i sirom. Sve to fino poslažete u vatrostalnu posudu, prelijete gljivama i zapečete u pećnici. E… što reći… za manje od sat vremena dobijete super fino jelo efektnog izgleda!

Uzmete listove lazanja i smotate ih u tuljak napunjen šunkom, pršutom i sirom. Sve to fino poslažete u vatrostalnu posudu, prelijete gljivama i zapečete u pećnici. E… što reći… za manje od sat vremena dobijete super fino jelo efektnog izgleda!

Sastojci

za
lazanja (ja uzmem jedno 10-ak listova i skuham ih)
15 dkg šunke salame (uzimam kuhano za ovo)
5 dkg pršuta (tek toliko da zašmeka u svakoj rolici)
15 dkg gaude
pola vrhnja
25 dkg šampinjona (imala sam i vrganja pa sam stavila i šaku vrganja)
3 dkg maslaca
pola kutije zrnatog sira (ja to stavljam gdje mogu pa i u ovo! ali nije obavezan zrnko!)
žlicu-dvije ulja za skuhat lazanje

Priprema

1.

nasjecajkte kuhanu šunku i pršut i izmiješajte s naribanim sirom; ostavite malo sira sa strane da možete posipati kad je sve gotovo, a prije stavljanja u pećnicu; narežite gljive na komadiće i pirjajte par minuta na maslaca u tavi; posolite i popaprite gljive ili stavite druge začine po ukusu, zalijte s pola vrhnja i kuhajte još 5 minuta uz povremeno lagano miješanje

2.

kuahjte lazanje sve odjednom u slanoj uzavreloj vodi u koju ste stavili malo ulja; ocijedite ih kad isplivaju na površinu i ohladite pod hladnom vodom; ocijedite

3.

na svaki list lazanja stavite nadjev od šunke, pršuta, naribanog sira i malo zrnatog sira pa zarolajte tako da oblikujete cannellone!

4.

premažite vatrostalnu posudu s maslacem, stavite u nju jednu po jednu cannellone i prelijte sve umakom od gljiva koji ste pripremili; pospite s malo naribanog sira i pecite na 180 stupnjeva 20 minuta dok se ne napravi korica (evo kako je izgledalo zapečeno)

Image

14

CIAO ja sam novi sladokusac sve pohvale za ovo jelo BRAVO

Hvala!

  1. Diana: ma, joj, taj sir je fantazija, imam ga stalno u fridžu i fakat ga trpam i gdje treba i gdje ne treba! fora je da ta zrnca ostanu i kad ih staviš na veću temperaturu pa onak’ zgodno za osjetiti pod jezikom :)
  2. antoinete: evo tebe raspjevane i vesele! udružimo snage, ja kuham, ti daš neki zvučni background! :))
  3. MadameVisage: dođi onda do mene na ručkić! :)
  4. Mignone: o da, dođi, svašta bi nas dvije smišljale po kuhinji! :)) doduše, osim što bi se duševno proširile, mislim da bi nas to iskustvo proširilo i za jedno par kilograma.. :))) ja pravim glavna jela, a ti za to vrijeme slatke delicije :)) ja ukrašavam stol, a ti hranu! :)
  5. biljkupinovo: hej hvala ti :* recept je stvarno ok i mislim da je super kad dođu gosti, efektno izgleda, a sastojci uglavnom što velika većina voli, s tvarno su odlične reakcije…
  6. Vandaluzija: e da, da, to su te lazanje… koliko znam one mogu bez kuhanja ići, ali piše na kutiji da ih se može par minuta prokuhati u vodi… ja ih stavim u vrelu vodu i bukvalno par minuta, probalm vilicom kad u mekane i vadim! jedino treba paziti znaju se zaljepiti, ne kužim koje i zašto, ali uvijek mi 2-3 propadnu… treba mi obično 10, ja stavim, recimo 12-13… možeš slobodno i gotove cannellone, ja ovo više volim jer sama određujem koliko će bit “debele”... i mislim da se lazanje više isplate kupiti, tj. gotove cannellone su skuplje i manje ih ima… #

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)