Preskoči na glavni sadržaj

brownies,laki,moze i dete da napravi za 20 min

20 minuta
10

ovaj dezert je jeftin,lak ,brz i ukusan,ovaj put vam je pripremala moja lujka sve (osim pecenja,naravno) sto govori o jednostavnosti

ovaj dezert je jeftin,lak ,brz i ukusan,ovaj put vam je pripremala moja lujka sve (osim pecenja,naravno) sto govori o jednostavnosti

Sastojci

za
1 casa vode
1/2 case ulja
4 supene kasike kakao praha
4 kasike Pekmeza po želji ili marmelade-ja sam koristio od sipka,ali sve dolazi u obzir
malo margarina /maslaca ili ulja

Priprema

1.

pomesati sve suve sastojke (brasno,secer,kakao,prasak za pecivo) dok ne budu iste nijanse

Image
2.

napraviti rupu u sredini smese i dodati vodu,ulje i pekmez( ja sam stavio pekmez od sipka,ali dolazi u obzir koji god ili marmelada po ukusu)

Image
3.

mesati samo sredinu i pustit da se suvi deo sam umesa,na ovaj nacin se izbegnu grudvice

Image
4.

gotova smesa je svilenkasta bez grudvica

Image
5.

na dno posude za pecenje staviti papir za pecenje i naliti smesu.peci u prethodno zagrejanoj rerni na 200 stepeni oko 20 min

Image
6.

na pari istopiti cokoladu za kuvanjem sa malo margarina,otprilike 30g,stavljam odokativno, i kasikom ulja.dodati vrelo na vreo kolac.

Image
7.

po zelji na kraju dodati mrve u boji,ili sta volite,opcije su beskonacne :D

Image
8.

kuvarica vam kaze prijatno :D :D :D 

Image

2

Piše ja sam stavio a ova mala slatkica sve sama umiješala 😍

Preslatka kuharica 👋

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)