Preskoči na glavni sadržaj

Božićni cvijetići

17

Sastojci

Tijesto
10 dag šećera
15 dag margarina
2 male žlice praška za pecivo
1 kom jaje
1 kom burbon vanilija štapić

Priprema

1.

prerežemo štapić vanilije i nožićem ostružemo unutrašnjost vanilije koju dodamo u brašno

2.

od navedenih sastojaka umijesimo prhko tijesto

3.

tanko ga razvaljamo i režemo pomoću modlica oblike za naše cvijetiće, tako da imamo isti broj punih krugova i cvijetića

4.

izrezane oblike stavimo na lim i pečemo oko 10 min na 200 C

5.

kada se tijesto ohladi, pune oblike premažemo pekmezom i poklopimo sa cvijetićem, zatim ih uvaljamo u šećer u prahu

10

za 5, jako lijepi kolačići 🙂

Preslatki cvetici…i odlican receptic, tvoj tata sigurno zna sta je fino!:)))

mmmmmmmmmmm

Ovako je ispalo drugima